Tervetuloa sivustolle ampiainen.net Sunday, October 24 2021 @ 10:51 AM EEST  
lähetä artikkeli |  linkit |  aikaisemmat äänestykset |  kalenteri |  sivuston tilastot |  foorumi |  web-kamera |  web-mail | 
Artikkelit aiheittain
Etusivu
Uutiset (47/0)
Kuvauutiset (17/0)
Reseptit (11/0)

Käyttäjän toiminnot
Käyttäjän nimi:

Salasana:

Ei tunnusta vielä? Kirjaudu uutena käyttäjänä

Uusimmat
ARTIKKELIT
Ei uusia artikkeleita

KOMMENTIT viimeisenä 48 tuntina
Ei uusia kommentteja

LINKIT viimeiseen 2 viikkoon
Ei uusia linkkejä


Tapahtumat
Ei tulevia tapahtumia

Vanhemmat artikkelit
Saturday 05-Sep
  • Noora pyöräilee (2)

  • Wednesday 23-Jul
  • Meidän perhe Uudenkaupungin Sanomissa (2)

  • Sunday 10-Feb
  • Noora ja Laura luistelee ihan itse (0)
  • Noora ja Laura luistelee (1)

  • Monday 19-Nov
  • Noora kolme vuotta (0)

  • Sunday 29-Jul
  • Uusia ja vanhoja videoita (2)

  • Saturday 16-Jun
  • Laura syö ihan itse (1)

  • Monday 02-Apr
  • Laura 1 vuotta (0)

  • Saturday 17-Feb
  • Pietarista (0)

  • Sunday 07-Jan
  • Taatelikakku (0)


  • Lanttulaatikko    
    Friday, November 29 2013 @ 12:05 PM EET
    Kirjoittaja: Tuija

    ReseptitTämä on vanhin ohje

    1 keskikokoinen lanttu
    1 muna
    50 g voita
    1 dl korppujauhoja
    1 dl kermaa
    1/2 dl siirappia
    valkopippuria
    muskottia
    omenasosetta

    Paloittele kuorittu lanttu ja keitä pehmeäksi. Soseuta. Lisää lämpimään soseeseen vatkattu voi, vatkattu kerma ja muna...

      [ Katselukertoja: 963 ]  


    Lanttulaatikko | 0 kommentti(a) | Luo uusi käyttäjätili
    Oheiset kommentit ovat kirjoittajiensa omaisuutta. Sivusto ei ole vastuussa kirjoittajien sanomisista.
    Aiheeseen liittyen

    Artikkelien asetukset
  • Tulostettava versio artikkelista


  • Sivu luotu 0.28 sekunnissa


    Powered by | OpenBSD | Apache | MySQL | GeekLog | PHP | Gallery |

     Copyright © 2021 ampiainen.net
     All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective owners.